HİZMETKAR KARİYER MERKEZİ

2014 yılından beri üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara kariyer planlama desteği veren bir merkeziz. Her yıl onlarca faaliyetle gençlerin kendi kariyer rotalarını çizmelerine yardımcı olurken bir yandan da Hizmetkar Kariyer ismini verdiğimiz yenilikçi kariyer modelini geliştiriyoruz. Bu model para, prestij ve konfor gibi şahsi menfaatleri değil; Allah rızasını ve kamu yararını maksimize etmeyi amaçlamaktadır.

 Hizmetkar Kariyer Merkezi olarak faaliyetlerimizde kar amacı gütmüyoruz.

Topluma hİzmet İçİn…

İlkemiz “önce hizmet”. Çünkü ancak bu şekilde yüksek bir motivasyonla mesleğimizde derinleşebileceğimize inanıyoruz. Toplumsal duyarlılığın yanı sıra mesleklerimizin tarihini öğrenmeye, geleceğini öngörmeye ve ekip çalışmasına önem veriyoruz.

İnsanlar kariyer planlarını ilgi ve yeteneklerini keşfederek, çeşitli alternatifleri tanıyarak ve en nihayetinde topluma hizmeti merkeze koyarak yaparsa kendilerinin daha mutlu dünyanın da daha güzel olacağına inanıyoruz.

Misyonumuz, kariyer planlamada toplumsal faydanın öncelendiği bir hareket başlatmak.

Vizyonumuz, kamudan özel sektöre, akademiden sivil toplum kuruluşlarına bireylerin kendilerini toplumun bir parçası hissederek yüksek motivasyonla çalıştığı bir Türkiye.

Üyelerimiz düzenlemekte olduğumuz seminerler, ziyaretler, kitap ve film tahlilleri, atölye çalışmaları gibi bir dizi faaliyete katılarak:

  • kendi kariyer rotalarını emin hamlelerle çizmekte,
  • eğitimlerine kariyer planları doğrultusunda yoğunlaşmakta,
  • ve ortak idealleri olan bir mesleki ağ edinmektedirler.

Ümit ediyoruz ki bu kişiler çeşitli sektörlerdeki yetişmiş insan ihtiyacına iyi birer cevap olacaktır.

Hizmetkar ekosistemi

Merkezimizin ekosistemini tanımak için aşağıdaki şemayı tam ekran olarak inceleyebilirsiniz:

Powered by themekiller.com