Geleceğin İlacı

Hareket Üssü

6-8 Mayıs tarihleri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Geleceğin Tıbbı” temalı Sakarya Üniversitesi Ulusal Tıp Kongresi’ nde “Geleceğin İlacı” nı Hizmetkar Farmakoloji Takımları konuştu!

Kongre katılımcıları, geleceğin tıbbının birbirinden farklı birçok disiplininin konuşulduğu oturumları dinleme fırsatı yakaladılar. İkinci günün oturumlarından biri de günümüzde de gelecekte de tıp bilimlerinde hatırı sayılır yere ve öneme sahip olan “İlaç-Bilim/Farmakoloji” başlıklı oturumdu.

Prof. Dr. Mustafa ALTINDİŞ Hocamızın başkanlığını yaptığı bu oturumda Hizmetkar Kariyer Merkezimizin Farmakoloji takımlarında aktif olarak çalışmalarını sürdüren arkadaşlarımız geçmişten geleceğe ilacın, insanın şifa arayışında ne denli önemli olduğuna değinerek gelmiş olduğu son noktayı ve yeni teknolojilerin ilaç üzerindeki yansımalarını katılımcılarla paylaştılar.

Konuşmacı arkadaşlarımız ve konu başlıkları:

Betül ŞAHAN (Tıp Fakültesi 2. Sınıf), Sentetik İlacın Öyküsü

Sümeyye KAYA (Tıp Fakültesi 3. Sınıf), Biyoteknolojik İlacın Öyküsü

Sedanur ÜNER (Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf), İlaçta Gelecek: Biyoteknoloji

Her alanda önemli olduğu gibi ilaç teknolojileri alanında da ülkemiz için yadsınmaz önem taşıyan yerli ve milli atılımların önemine dikkat çeken konuşmacı arkadaşlarımız, araştırma ve çalışmalarımıza başlamak için mezun olmayı beklememizin yersiz olduğunu bununla birlikte sağlık bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler ve daha pek çok alandan öğrenci ve bilim insanının yer aldığı multidisipliner kadrolar ile bu çalışmalarımızı sürdürmemiz gerektiğini dile getirdiler. Böylesine heyecanlı ve dinamik geçen konuşmalar hem katılımcıları hem de oturum başkanı Prof. Dr. Mustafa ALTINDİŞ Hocamızı heyecanlandırmış olacak ki, oturum katılımcıların güzel geri-dönütleri ve oturum başkanının tebrikleri ile son buldu.

Henüz amfi sıralarında öğrencilik hayatını devam ettirmekteyken aynı zamanda ilmi dertlerini kürsülerde kendi akranları olan gençlere aktarmayı da ihmal etmeyen arkadaşlarımızın çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.

Powered by themekiller.com