Neler Yapıyoruz?

Eğitim Üssü birimimizde  üniversite öğrencilerinin kariyer planlama eğitimi veriyoruz!   Yaptığımız çeşitli faaliyetler ile lisans öğrencilerinin; mesleğinde farklı alanları öğrenmesi, deneyimlemesi, mesleği ile hizmet eden rol modelleri tanımasını amaçlıyoruz. Gruplarımız; Mühendis hanımlar, Tıp hanımlar, Tıp beyler, Sosyal hizmet hanımlar.. Sen de ekibe katılmak istiyorsan şurdan başvuruda bulunabilirsin..

Başvur

 

 

 

Faaliyet Tanımlarımız

Hizmetkar Kariyer Merkezi’nde kariyer planlaması yaparken mesleklerimizi derinlemesine öğrenecek, farklı kariyer seçeneklerini keşfedecek, kendimize rol model olabilecek insanları tanıyacak, küresel sorunları tartışacak, üretilmiş çözümleri ve hizmetleri göreceğiz. Bütün bunları amaçlarına göre sınıflandırmış olup gerek sinevizyon , ziyaret ya da kitap tahlili yapacak gerekse tecrübe semineri dinleyeceğiz.

 

 

TEZGAH
İnsanlığa faydalı hizmetkar ürünleri nasıl ortaya koyabileceğimizin cevabını aradığımız ‘Tezgah’ faaliyetimizde hizmetkar bir ürünü yahut hizmeti tanımaya yönelik çalışmalar yapacağız.

 

 

 

 

 

DENİZ FENERİ
Mesleğinde başarılı, rol model niteliğindeki kişilerin hayatlarını ele alacak, onları yakından tanıyacak ve topluma hizmet şuuruyla nasıl çalıştıklarını görmüş olacağız.

 

 

 

 

DNA

Mesleğin felsefesi, tarihi, geleceği ve uygulamaları üzerine bütüncül bir bakış geliştirebileceğimiz ‘DNA’ faaliyetimizde gerek kitap tahlili, sinevizyon gerekse tecrübe semineri ile mesleğimizin genlerine ineceğiz.

 

 

 

YÖRÜNGE

Kariyer seçeneklerini tanımaya yönelik yaptığımız bu faaliyet türünde farklı kariyer yollarında ilerlemiş, alanlarında uzman kişileri tanıyacağımız ‘Yörünge’ kapsamında uzmanlık seminerleri veya tecrübe seminerleri dinleyecek ya da sinevizyon veya kitap tahlili yapacağız.

 

 

 

 

LİMAN

Farklı kariyer yollarında ilerlemiş ve hizmet şuurunu profesyonel hayatla harmanlayabilmiş uzmanlar tarafından verilecek seminerlerimizde, ‘Liman’da soluklanacağımız motivasyonumuzu tazeleyeceğimiz ‘Kariyer Rehberliği’ faaliyetimize devam ediyor olacağız.

 

 

 

 

 

 

 

DERT

Küresel problemleri ve bu problemlere üretilmiş çözümleri ele alacak, belki de bazılarımız kariyer planlamamızı bu sorunlara bizler bir cevap olabilmek için inşa edecek. İklim değişikliği, yoksulluk ve mülteciler küresel problemlerden sadece birkaçı.

 

 

 

 

SPEKTRUM

Zirveler gibi katılım sağladığımız geniş bir konu yelpazesindeki harici etkinliklerimizdir.

 

 

 

 

 

 

 

Powered by themekiller.com